Ubezpieczenie turystyczne


Czym jest ubezpieczenie turystyczne i dlaczego warto je wykupić

Będąc na wyjeździe wakacyjnym, daleko od swoje domu, ludzie nie czują się zbyt bezpiecznie, jeśli przytrafi im się jakiś nieszczęśliwy wypadek. Dlatego też, bardzo przydaje się ubezpieczenie turystyczne, które zapewnia bezpieczeństwo podczas wszelkich podróży.

Wycieczka poza UE

O ile w krajach UE można czuć się względnie bezpiecznie posiadając kartę EKUZ, o tyle niewielki jest z niej pożytek w innych krajach. Może się okazać, że turysta będący na wakacjach na innym kontynencie nie otrzyma żadnej pomocy medycznej jeśli nie będzie posiadał ubezpieczenia turystycznego.

Jeśli dana osoba ma wykupione ubezpieczenie turystyczne, gdy dojdzie do wypadku, czy też zachoruje na wakacjach, otrzyma od ubezpieczyciela dokładne wskazówki jak postępować. Często osoba taka może bowiem nie wiedzieć nawet gdzie znajdują się placówki medyczne mogące udzielić jej pomocy.

Ponadto, ubezpieczyciel zwróci pieniądze za leczenie. Jest to ważne, gdyż w niektórych krajach ceny różnych zabiegów, nawet tych najmniejszych mogą być bardzo wysokie.

Transport do Polski

Czasami, jeśli dojdzie do poważnego wypadu może być konieczna operacja. Zabieg taki najlepiej jest wykonać w swoim kraju, gdyż każdy czuje się tam bardziej komfortowo. W takim przypadku trzeba jednak w jakiś sposób wrócić do kraju. Jeśli ktoś pojechał na wakacje własnym samochodem, po wypadku może nie być w stanie wrócić samodzielnie. Koszty biletów lotniczych natomiast mogą być dla niego za wysokie. Całe szczęście, ubezpieczenie turystyczne zwykle obejmuje również awaryjny transport do kraju. Dzięki niemu osoba, która ucierpiała na wyjeździe zostanie przetransportowana do domu, a ubezpieczyciel zadba o bezpieczeństwo tej podróży.

Pomoc dla rodziny

Często, na niebezpieczeństwo narażone są nie tylko osoby, które ucierpiały w wypadku. Czasem wypadkowi ulega osoba odpowiedzialna za transport powrotny do domu dla całej rodziny, czy też jedyny opiekun małych dzieci. Warto wykupywać takie ubezpieczenie turystyczne, które zapewni bezpieczeństwo rodzinie poszkodowanego.

Chodzi tu między innymi o opiekę nad małymi dziećmi, czy też zapewnienie bezpiecznego powrotu do domu całej rodzinie. Wielu ubezpieczycieli zobowiązuje się do zrobienia tego podczas podpisywania umowy.

Ubezpieczenie od zniszczenia i kradzieży/h3>

Nie każdy wie, że ubezpieczenie turystyczne zwykle obejmuje nie tylko zdrowie i bezpieczeństwo turysty, ale również jego bagażu. Dlatego też, może on liczyć na odszkodowanie, kiedy jego bagaż zostanie skradziony, czy też ulegnie jakiemuś poważnemu zniszczeniu.

Wydaje się, że poczucie bezpieczeństwa z tego wynikające jest nie do przecenienia. Nie trudno sobie wyobrazić, jak stresująca i przerażająca musi być utrata bagażu na wakacjach w dalekich krajach. Dobrze jest móc liczyć na pomoc ubezpieczyciela w takiej sytuacji. Często pomoże on poradzić sobie w tej trudnej sytuacji, a przede wszystkim zwróci pieniądze za utracone przedmioty.