Ubezpieczenie medyczne


Ubezpieczenie medyczne - postaw na inwestycję w zdrowie!

Dostęp do służby zdrowia to od kilku lat niezwykle szeroko komentowany w mediach temat, co kilka miesięcy pojawiają się nowe pomysły na uzdrowienie trudnej sytuacji tego sektora działalności publicznej — jak na razie nie widać jednak dużego progresu. Problemy Narodowego Funduszu Zdrowia przekładają się na rozwój prywatnych towarzystw ubezpieczeniowych oferujących swoim klientom prywatne ubezpieczenia medyczne, z których decyduje się skorzystać coraz więcej ludzi.

Dodatkowe ubezpieczenie medyczne — wybór polskich pracowników

Osoby będące aktywne zawodowo mają obowiązek odkładania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, większość z nich wybiera jednak jeszcze dodatkowo prywatne ubezpieczenie medycznej. Coraz więcej firm, szczególnie tych średnich i większych oferuje pracownikom możliwość przystąpienia do takiego rodzaju ubezpieczenia na preferencyjnych warunkach związanych z ubezpieczeniem grupowym. Ten rodzaj ubezpieczenia cechuje się brakiem konieczności wypełniania ankiet medycznych, brakiem okresu karencji oraz o wiele niższymi składkami, które dodatkowo są często współfinansowane przez pracodawców.

Słaba kondycja polskiej służby zdrowia — powód rosnącej popularności dodatkowych ubezpieczeń medycznych

Głównym powodem decyzji Polaków o przystępowaniu do dodatkowego ubezpieczenia medycznego jest oczywiście słaba sytuacja w polskiej służbie zdrowia, która od dłuższego czasu nie ulega poprawie. Wśród najbardziej palących problemów można wymienić m.in. kolejki (szczególnie do lekarzy specjalistów), niską jakość świadczonych usług, słabą dostępność do lekarzy z wąskich specjalizacji oraz odległe terminy różnego rodzaju zabiegów (takich jak np. leczenie jaskry). Patrząc na te wszystkie problemy oraz biorąc pod uwagę wzrastającą zamożność obywateli trudno się dziwić rosnącej popularności ubezpieczeń medycznych.

Zalety ubezpieczenia medycznego

Prywatne ubezpieczenie medyczne niesie za sobą szereg zalet, wśród których do tych najważniejszych zalicza się przyspieszenie procesu diagnostyki chorób, a co za tym idzie przyspieszenie procesu leczenia, dostęp do szerokiej oferty specjalistycznych placówek medycznych czy możliwość korzystania z opieki lekarza rodzinnego na terytorium całego kraju. Wiele ubezpieczeń zawiera w sobie również inne udogodnienia takie jak wizyty domowe czy domowa opieka pielęgniarska. W przypadku wyższych składek ubezpieczenia klienci mają również dostęp do jednoosobowych pokoi w szpitalu lub pokoi o podwyższonym standardzie czy nawet możliwości wyboru lekarza prowadzącego.

Zakres ubezpieczeń medycznych różni się w zależności od konkretnego towarzystwa medycznego, przed wykupieniem polisy warto więc dokładnie porównać oferty i wybrać tą, która oferuje najwięcej w konkurencyjnej cenie. Dodatkowe ubezpieczenie to koszt, na który część ludzi nie chce się zgodzić, warto jednak spojrzeć na to z nieco innej strony - ubezpieczenie medyczne to swego rodzaju inwestycja we własne zdrowie i zdrowie najbliższych!